Od zespołu redakcyjnego
Zapraszamy do WCWI! To druga odsłona portalu Wędkarskiego Centrum Wymiany Informacji. Funkcjonalnie, graficznie, multimedialnie poprawiono całą witrynę. Większość najwartościowszych zasobów z poprzedniego portalu zostało po kilku miesięcach pracy Zespołu umieszczone w nowych, internetowych realiach. Czytelników i użytkowników prosimy o uwagi i komentarze.
     * Istniejemy od 26 lipca 2001 r. * To już 4266 edycja WCWI! *
Advertisement
 
Interaktywnie na WCWI
Start
Trybuna Ludu
System Forów
Galeria fotograficzna
Linkownia
Tablica ogłoszeń
Przewodnik po portalu (FAQ)
Katalog główny artykułów
Start
Formy dziennikarskie i literackie
Wędkarz i ekosystem
O rybach dla wędkarzy
Metoda spinningowa
Metody gruntowe
Wędkarskie obsesje
Sztuczna muszka
Politechnika wędkarska
Wielki Informator WCWI
Turystyka wędkarska
Wędkarskie Kroniki
Start arrow Formy dziennikarskie i literackie arrow Biologia, ichtiologia, fenologia arrow Uratować okonia (z zapytajnika)
   
 
Uratować okonia (z zapytajnika) Drukuj E-mail
Wędkarz i ekosystem
Biologia, ichtiologia, fenologia
Napisał(-a) Roman Pietrzak *rpi*   
dnia 08.05.2003

rpi odpowiedział:
W zasadzie mam za mało danych,by dać jednoznaczną odpowiedż. Przeżycie ryby poza środowiskiem wodnym zależy od: temepratury powietrza i jego wilgotności, ogólnej kondycji, gatunku, no i czasu spędzanego poza nią. Nie wiem ile twój okoń "wysychał", niemniej jednak próby jego karmienia nie podejmowałbym szybciej niż po około 7 dniach.

Na marginesie (może to wydać się dziwne)okoń nie należy do ryb bardzo wrażliwych na np. zanieczyszczenia wody. Bardziej wrażliwym jest np. węgorz.

Komentarze:

zed

Podaj mu kroplówkę z adrenaliny i glukozy. Potem zadipuj go w metylotestosteronie , okryj płótnem i posmaruj dziegciem i podaj zmiksowaną stynkę z dodatkiem viagry i ryboflawiny. Poczekaj dobę, jak przezyje to wypłucz go w roztworze siarczanu miedzi z dodatkiem formaliny to zmyjesz pasozyty i będzie OK .... Trzeciego dnia zmartwychwstanie jako dorodny garbusik, nakarm ikrą sielawy w sosie z mleczu z jelca. Powodzenia....

Argrabi

Coś Ci się pomieszało... Tak to się robi z karasiami po udarze.....a poza ty nie adrenalina tylko endomorfina.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się i dodaj komentarz.

Komentarze

Powered by AkoComment 2.0!

 
 
 
Up Up
W portalu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny ze standardowymi ustawieniami przegladarki oznacza, że będa one umieszczane w Twoim urzadzeniu końcowym.
Kontynuacja przegladania portalu bez zmiany ustawień oznacza akceptację użycia plików cookies. Więcej w "Regulaminie korzystania z WCWI".