Od zespołu redakcyjnego
Witamy w WCWI! Nie ma takich samych portali, nie ma nawet podobnych - a jego zawartość to wspólny wysiłek poniesiony przez grupę zapaleńców i do tego przekazany wędkarskiej społeczności zupełnie gratis. Jeśli znalazłeś czego szukałeś - napisz o tym na forum lub w komentarzu.
     * Istniejemy od 26 lipca 2001 r. * To już 4219 edycja WCWI! *
Advertisement  
Interaktywnie na WCWI
Start
Trybuna Ludu
System Forów
Galeria fotograficzna
Linkownia
Tablica ogłoszeń
Przewodnik po portalu (FAQ)
Katalog główny artykułów
Start
Formy dziennikarskie i literackie
Wędkarz i ekosystem
O rybach dla wędkarzy
Metoda spinningowa
Metody gruntowe
Wędkarskie obsesje
Sztuczna muszka
Politechnika wędkarska
Wielki Informator WCWI
Turystyka wędkarska
Wędkarskie Kroniki
Start arrow Wielki Informator WCWI arrow Inne wody arrow Łowisko *Brzóze*
   
 
Łowisko *Brzóze* Drukuj E-mail
Wielki Informator WCWI
Inne wody
Napisał(-a) Tomasz Lipka *tomek307*   
dnia 11.08.2005

Zbiornik Brzóze położony jest w gminie Różan, około 100 kilometrów od Warszawy przy trasie na Ostrołękę. W miejscowości Łaś trzeba skręcić w prawo na Rzewnie, stamtąd droga po 10 kilometrach zaprowadzi nas nad brzegi tego zbiornika.

 
1. Zajazd
2. Bar u Darka
3. Narew
4. Zbiornik Brzóze
5. Most
6. Grobla

Powierzchnia akwenu wynosi około 100 ha, co jednak jest uzależnione od poziomu Narwi. Linia brzegowa umożliwia wędkowanie praktycznie z każdego miejsca, w większość miejsc da się dojechać samochodem. Dno zbiornika jest bardzo urozmaicone, są miejsca w których można stanąć, a 3 metry dalej głębokość będzie taka, że może zabraknąć nam linki do zakotwiczenia łódki.

Najbliższy sklep wędkarski jest w Różanie, łódki niestety nigdzie nie da się wypożyczyć, a bazy noclegowej również brakuje. W zajeździe można natomiast wypożyczyć kajaki i rowerek wodny, w barze u Darka wypić piwko, a w sklepie obok dokonać niezbędnych zakupów spożywczych, ale posiłku nigdzie w pobliżu nie dostaniecie, trzeba liczyć na siebie samego. Jeżeli przypadniecie do gustu Darkowi na pewno podzieli się z wami wiadomościami na temat zbiornika, a zna go lepiej niż ktokolwiek.

Mimo, iż w pobliżu jest sporo działek nad wodą jest niewielu wędkarzy, którzy najczęsciej skupiają się w pobliżu mostu. Z ryb można liczyć tu na złowienie przedstawicieli prawie każdego gatunku występującego w naszych wodach. Jest tu sporo leszcza i to grubego, piękne płocie, liny, sporo drobnego i średniego okonia, średnie szczupaki, czasem trafiają się węgorze. Jesienią warto wybrać się na sandacza. Jednak żeby liczyć na udane połowy białorybu trzeba poświęcić trochę czasu na nęcenie. Warto nęcić grubo (makaron, pęczak, łubin). W okolicach górek podwodnych można połowić okoni, wystarczy tylko dobrać odpowiednią przynętę, a z tym niestety jest problem, bo bywały lata, że pasiaste brały tylko na jedną określoną przynętę, a wszystkie inne ignorowały.

Nie ma potrzeby stosowania mocnego sprzętu, gdyż praktycznie nie ma tu zawad, a z większości roślin da się uwolnić przynętę za pomocą żyłki 0,18. Na okonie sprawdzają się tu niewielkie przynęty prowadzone na bocznym troku. Leszcze dobrze biorą na czerwonego robaka i kukurydzę, nie polecam białych robaków nie da rady opędzić się wtedy od drobnicy.

Cała okolica otoczona jest lasami więc jeśli ryby nie biorą to zawsze można wyskoczyć na grzyby, których w okolicznych lasach jest całkiem sporo.

Zdjęcia z okolic łowiska dodane przez Andrzeja Bombolę *Bombla* (opisy niektórych w komentarzach)

Tomasz Lipka *tomek307*

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się i dodaj komentarz.

Komentarze
Łowisko Brzuze
Dodane przez Kryskon w dniu - 2005-08-11 07:19:27
Tomek, znalazłem na mapie http://mapa.szukacz.pl/ to bajorko. Bardzo ciekawie sie prezentuje. Tylko szkoda, że tak daleko od Białegostoku. A na mapie pisze Brzuze, a nie Brzóze tylko nie wiadomo gdzie jest prawda. Jeżdżę nad jezioro od wielu lat i do dziś chyba nikt nie wie jak się nazywa Szóstak czy Szostak, różne źródła różnie podają.
Jednak Brzuze
Dodane przez jaj w dniu - 2005-08-11 08:18:20
Tak w każdym razie napisane jest na tablicach drogowio-wioskowych.
łowisko brzóze
Dodane przez tomek307 w dniu - 2005-08-11 08:36:15
To zależy bo na stronach powiatu Makowskiego jest Brzuze oraz Brzóze a na tablicach z nazwą wsi jest Brzóze
A jednak Brzóze, nie Brzuze
Dodane przez Bombel w dniu - 2005-08-11 08:41:01
Służę dowodem foto. Niebawem postaram się podesłać, niejako uzupełniając tekst Tomka, kilka fotek z tego łowiska. 
 
Cytat do skomentowania:
Dno zbiornika jest bardzo urozmaicone, są miejsca w których można stanąć, a 3 metry dalej głębokość będzie taka, że może zabraknąć nam linki do zakotwiczenia łódki. 

 
 
Potwierdzam w całej rozciągłości. Jest sporo gwałtownych, niemal pionowych uskoków, sięgających na 6 i więcej metrów. 
 
Jeszcze o przynętach: swego czasu rewelacyjna okazywała się wirówka Mepps aglia nr 2 i 3. Paletka biała fluo. Grube okonie i szczupaki waliły w to jak wściekłe.
Lokalna ortografia :)
Dodane przez jaj w dniu - 2005-08-11 08:43:49
Tomku, przynajmniej z jednej strony jest Brzuze, ale nie pisze tego, zeby Ci dokuczyc. Bo polskie lokalne nazewnictwo bywa bardzo zabawne. Na Ursynowie jest ulica Jaśkowa Dolina. Kilka lat temu mieli krótkie tablice i z jednej strony były tabliczki J. Dolina, a z drugiej Jaśkowa D. To nie kit, naprawdę to widziałem, podobnie jak w tym roku tablicę Brzuze :)
Dodane przez marek_k84 w dniu - 2005-08-11 09:16:48
Cytat do skomentowania:
W obrębie wsi Brzuze Duże znajduje się wyrobisko pożwirowe wypełnione wodą, mające połączenie z Narwią. Powierzchnia utworzonego w ten sposób jeziora wynosi około 100 ha a woda w nim zaliczana jest do wyższej klasy czystości niż woda w Narwi.

 
BIP - Brzóze 
lista miejscowości gminy Rzewnie wg BIP: 
Cytat do skomentowania:
Lista miejscowości: 
Bindużka, Boruty, Brzóze Duże, Brzóze Małe, Chrzanowo, Chrzczony, Dąbrówka, Drozdowo, Grudunki, Łachy Włościańskie, Łasiewity, Łaś, Małki, Mroczki-Kawki, Napiórki Butne, Napiórki Ciężkie, Nowe Drozdowo, Nowe Łachy, Nowy Sielc, Orłowo, Pruszki, Rzewnie, Słojki, Stary Sielc

 
Brzóze 
wg SANEPID 
Cytat do skomentowania:
25. Kąpielisko w miejscowości Brzóze gm. Rzewnie 

 
Brzóze 
Brzuze 
 
:grin :grin
przerobili
Dodane przez marek_k84 w dniu - 2005-08-11 09:22:11
dziękuję! i juz działa :)
Brzóze i inne nazwy
Dodane przez Bombel w dniu - 2005-08-11 10:10:13
Marku, oprócz tych nazw miejscowości, które tu zapodałeś (te Napiórki wszelakiej maści są cuuuudne!), niezmiennie zauroczony pozostaję nazwą wioski na tej samej trasie. Wioska zwie się: DYSZOBABA.
a Chrzczony?
Dodane przez marek_k84 w dniu - 2005-08-11 10:40:53
Grudunki? Nowe Łachy? :)
Super dzięki :-)
Dodane przez belin w dniu - 2005-08-11 10:46:23
Z tego co widzę to tam jest tez coś co się nazywa Dzbądz? Bo to chyba ta okolica (to żwirowisko). Czy się mylę? 
W każdym razie od roku się przymierzałem do podjechania tam z wędką i jakoś tak nie wychodziło (jeździłem tam w celach rekreacyjnych jakieś 8 lat temu a byłem rozpoznawczo 2 lata temu). 
Jedno co może być średnio miłe czasem (w każdym razie mnie to udeżyło te 2 lata temu) to "warszawka" - w okolicach łatwych do dojechania (most) właściwie same warszawskie rejestracje i dosyć "rozbrykana" młodzież (ale mogę się mylić - w sumie podjechałem tam tylko na chwilę). 
Atrakcją są również stare zatopione maszyny - koparki, jakieś dziwne ustrojstwa itp.
Dodane przez supermario w dniu - 2005-08-11 13:43:48
Ech, to już tylko wspomnienia. Lat temu kilka można tam było złowić coś sensownego. Jednak eksploatacja sieciowo-prądowa uskuteczniana przez okolicznych właścicieli działek zrobiła swoje... :sigh
Dodane przez sacha w dniu - 2005-08-11 15:53:44
Koleżanka z pracy ma tam działkę gdzie spędza urlopy. 
Świeża rybka u miejscowych jest łatwo osiągalna.
jak wszedzie
Dodane przez tomek307 w dniu - 2005-08-11 16:07:26
z rybką u miejscowych jest tam tak samo jak w każdej miejscowości położonej nad wodą
Cała okolica otoczona jest lasami więc j
Dodane przez Maciek1301 w dniu - 2005-08-11 20:43:30
Miałem kiedyś taką sytuację. Przez parę godzin łowienia, na jeziorku położonym w lesie, zaliczyłem jedynie małą płotkę. Zdegustowany "współpracą ryb" zwinąłem sprzęt, obszedłem jezioro dookoła i ........ nazbierałem całe wiadro zanętowe gąsek. MNIAM MNIAM ale w domku była wyżerka.
bez karty
Dodane przez caparzowrc w dniu - 2005-09-16 09:00:45
Dzień Dobry. Jestem początkującym wędkarzem i nie posiadam jeszcze karty wędkarskiej. Narazie nabieram wprawy na łowiskach komercyjnych. Czy łowisko Brzóze jest takim komercyjnym łowiskiem?
Łowisko *Brzóze*
Dodane przez szczupak123 w dniu - 2008-11-11 11:44:41
Witam! :) jestem właścicielem działki nad brzegiem zbiornika Brzóze, i ponoć część ta nie należy do PZW tylko jest woda gminną. Razi mnie to, że notorycznie zastawiane są sieci na tym zbiorniku :/. Ludzie, którzy zastawiają pułapki na ryby, nie baczą na to, że w pobliżu jest wiele osób, które mogą to zauważyć. To bardzo drażni mnie i moją rodzinę :/ Czy może mi ktoś poradzić, jak się temu przeciwstawić? :/
Łowisko *Brzóze*
Dodane przez ola w dniu - 2010-09-13 08:23:09
Witam działkowiczów nad zbirnikami wodnymi! 
Moje pytanie " kto odpowiada za te śmieci, drogi, chałas pijanych odwiedzających i pozostawione butelki, puszki itp." niedługo nasza okolica zamieni się w wysypisko. 
A było tak pięknie!!!!!!!!

Powered by AkoComment 2.0!

 
 
 
Up Up
W portalu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny ze standardowymi ustawieniami przegladarki oznacza, że będa one umieszczane w Twoim urzadzeniu końcowym.
Kontynuacja przegladania portalu bez zmiany ustawień oznacza akceptację użycia plików cookies. Więcej w "Regulaminie korzystania z WCWI".